Spalio 13 d. Lietuvos radijo sporto federacija (LRSF) 25-ąjį kartą kvietė jaunimą į Lietuvos jaunųjų radistų varžybas „Prof. A. Jurskio memorialas”. Varžybas sudarė penkios rungtys: žinių konkursas, radijo eterio stebėjimas, elektronikos konstravimas, radijo orientacija bei UTB radijo ryšių turas.
Renginys prasidėjo LRSF prezidento Rolando Žakelio (LY5AA) sveikinimo žodžiu; dalyviai buvo supažindinti su varžybų rungtimis ir jų eiga. Tradiciškai, atidarymas vyko Kauno technologijos universiteto, Elektros ir elektronikos rūmų prof. A. Jurskio auditorijoje. Pirmoji rungtis – žinių konkursas, kurioje dalyviai turėjo atsakyti į klausimus apie radijo ryšį. Čia geriausiai pasirodė Marius Ivaškevičius LY4IM iš Kauno, bei Mykolas Adomaitis iš Šakių. Jie surinko po 10 ir 9 taškus atitinkamai. Antroji –radijo eterio stebėjimo (SWL) rungtis. Ji vyko dviem turais po 10 min. Jos metu, dalyviai, naudodamiesi radijo imtuvu, turėjo išgirsti ir užrašyti kuo daugiau radijo šaukinių. Kiekvieno dalyvio darbą stebėjo teisėjas. Šią rungtį laimėjo nepavejamai laimėjo Mykolas Adomaitis, teisingai užrašęs 19 šaukinių.
Šiais metais visi dalyviai konstravo „Velleman” firmos konstruktorius. Geriausiai lituoti sekėsi šakiečiams. Po to, vyko radijo orientacijos rungtis: universiteto teritorijoje buvo paslėpti 2 siųstuvai („lapės“), kurie skleidė radijo signalus, o jiems ieškoti buvo naudojami radijo imtuvai (pelengatoriai). Greičiausiai visas „lapes“ surado ir 12 taškų surinko Mykolas Adomaitis, antras – Tomas Bendikas, o trečias Marius Ivaškevičius.
Paskutinė rungtis – UTB radijo ryšių turas. Jos metu, dalyviai per 10 min turėjo užmegzti kuo daugiau ryšių ne tik tarpusavyje, bet ir su korespondentais iš Kauno. Kiekvienam dalyviui dirbti eteryje padėjo teisėjas. Geriausiai komunikuoti sekėsi Titui Lukoševičiui iš Prienų, Emiliui Ūsui ir Mykolui Adomaičiui iš Šakių, bei Kasparui Elzbučiui iš Kauno, kurie užmezgė po 5 ryšius.
Komanda nugalėtoja – Šakių komanda.
Dėkojame renginio rėmėjams:UAB „Amoka“
KTU studentų korporacija „TauTiTo“
Projekto draugai:
Kauno technologijos universitetas
Projektas dalinai remiamas Kauno miesto savivaldybės „Iniciatyvos Kaunui“ programos.